14:04 -> 23:19 „Dzień harmoni”

Dzisiejszy dzień nie bez kozery nazwałem „Dniem harmonii”, gdyż ponieważ od zmiany do około godziny 19.00 jeździli w tramwajach cyganie z harmonią i umilali (chyba) innym pasażerom podróż za co pobierali dobrowolną opłatę (jałmużnę). Chyba dobrze, że tak zarabiają niż mieli by kraść.Szczerze mówiąc mnie to przeszkadzało, bo nie mogłem za bardzo usłyszeć mojego radyjka.Chyba kupie lepsze nagłośnienie.
Czego można życzyć motorniczemu? Chyba wielu rzeczy ale nie za bardzo pasuje „szerokiej drogi”. A takie słowa usłyszałem od pewnego staruszka, który przypominał mi świstaka.Ale zawsze to coś miłego.
O godzinie 20.38 zauważyłem panów policjantów z lekko wstawionym klientem.Pomyślałem, że go odstawią na izbę.A tu szok.Wsadzili go do tramwaju pomachali i poszli.Pasażer był dość upierdliwy, bo ciągle powtarzał „słyszysz”. Kilka przystanków dalej usłyszałem wołanie :
– WYPUŚĆ MNIE !!!
Ale było już za późno bo ruszyłem.Na następnym przystanku znów chciał wysiąść.Ciągle powtarzał „słyszysz”.Bardzo mnie to zirytowało i znów nie zdążył. Wysiadł dopiero dwa przystanki dalej.W końcu zdążył.Hehe.Dojechałem do pętli.Chwila przerwy.Ruszyłem a na następnym przystanku znów widzę gościa „słyszysz”.Ale tym razem przejechał dwa przystanki i udało mu się wysiąść na właściwym.
No i powoli dzień zbliżał się ku końcowi.Zjedzone trzy kanapki i banan.Wypite 0,5L…soku malinowego i 0,7L…kawy ;).Zjazd do zajezdni, zdanie dokumentów i szybciutko do domu.

You May Also Like

About the Author: Sosq

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.