6:12 -> 14:11

Zauważyłem, że jest wiele zapytań jak napiksać skargę na motorniczego. więc jako motorniczy postaram się wszystkim zainteresowanym pomóc. No więc od początku.

Jeśli zostałeś zgnieciony przez drzwi, nic nie pisz bo takich jak ty jest mnóstwo i to twoja wina bo za późno wsiadałeś do tramwaju.

Jeśli drzwi zostały zamknięte przed nosem patrz wyżej i następnym razem czekaj na przystanku a nie dobiegaj.

Jeśli tramwaj przyjechał za wcześnie to nie myśl tak. To jest ten poprzedni tylko mocno opóźniony.

No a tak na serio to do porządnej skargi trzeba się nieźle przygotować. Po pierwsze to numer wozu, później jak się uda to numer motorniczego. Następnie numer lini, przystanek, kierunek jazdy. Dobrze by było jeszcze mieć jakieś dowody typu zdjęcie, nagranie wideo lub audio. A jak by był świadek ale nie kolega tylko jakiś postronny to już super. No i poinformuj motorniczego o twoich zamiarach, żeby i on mógł przygotować się do obrony. A na koniec to tak na poważnie zastanów się czy warto pisać jakąkolwiek skargę. Postaw siebie w danej sytuacji, pomyśl czy jesteś nie omylny i czy tobie zawsze wszystko się udaje i nikt nie ma pretensji. Pamiętajcie,  że my też jesteśmy ludźmi, też mamy rodziny, musimy je utrzymać, czasem mamy gorsze dni czasem lepsze, jak każdy. Wiem, że ktoś zaraz powie, że jak Ci nie pasuje to zmień pracę. Ale ja kocham moją pracę i nie zamierzam nic zmieniać.

Praca ta jest niesamowicie stresująca i męcząca. Dziwne?! Tak męcząca i to bardzo. Nie fizycznie ale psychicznie a to chyba gorsze bo tylko brzuch rośnie od siedzenia. Musimy mysleć za siebie, za Was (pieszych,rowerzystów,kierowców itd) bo to czasem właśnie WY zapominacie, że tory to nie jest miejsce zabaw, parkingu itd. Nie mamy możliwości skręcenia z torów, zatrzymania się w miejscu (kilkanaście ton) bo metal o metal ma bardzo małe tarcie w przeciwieństwie do gumy o asfalt. Jak coś szarpie to nie wyzywajcie motorniczego, bo to nie jego wina tylko wozu. Przecież to tylko maszyna elektryczna i może sie pospuć. Ogrzewanie?! możemy tylko włączyć lub wyłączyć i tyle. A w nowych wozach nawet nie bo komputer steruje. A że w lato gorąco a zimą zimno?! No a jak ma być, przecież to nie Karaiby. A poza tym zimą wszystkie drzwi się otwierają i wpada zimne powietrze. Logika. Latem gorąco, bo silniki pracują, tłumy ludzi w środku i od tego jest ciepło. Spróbuj włączyć odkurzacz na 10h i zobacz czy będzie chłodny czy rozpalony, o ile jeszcze będzie działał.

W razie jakichkolwiek pytań nie krępujcie się. Komentarze otwarte dla wszystkich.

You May Also Like

About the Author: Sosq

4 Comments

  1. NAJWAŻNIEJSZE DLA PASAŻERA !!! to: upozorować wypadek !!! udać sie do lekarza !!! i być super nieszczęśliwym.!!! Wiem , że są stali bywalcy takich wrażeń . Korzystam osobiście z komunikacji od początku życia , niestety – hmmm ? nigdy nie miałem takich problemów . Do pisania skarg jedyna motywacja to zysk i kasa wydarta ,, żywcem” z firmy ubezpieczeniowej.

  2. Witam, aja mam pytanie, jak wygląda sprawa z niepełnosprawnymi w tramwajach którymi jeździsz. Ja akurat jestem niewidomy, i ciekawi mnie, jakie macie wytyczne względem niepełnosprawnych? Przystanki są zapowiadane? co jeśli ktoś ci przyjdzie i powie, że masz wyłączyć gadanie bo go boli głowa po całym dniu pracy, tak jak jest w Polsce? Jak wygląda sprawa z lódźmi na wózkach? Napisz kilka słów.
    Ogólnie bloog świetny często tu zaglądam, chociaż mnie osobiście brakuje troche opisu różnych scenek które widzisz lub które dzieją się na trasie. Jest takich opisów sporo, ale mogłoby być więcej.
    Powodzenia i oby tak dalej.

  3. No więc mamy możliwość wyłączenia zapowiedzi przystanków ale jest to zabronione, a jak zapowiedzi nie działają to sam muszę to robić poprzez mikrofon. Tramwaje są niskopodłogowe i przystanki dopasowane do tramwajów więc nie ma kompletnie żadnego problemu wsiadania i wysiadania dla osoby na wózku. Szczelina między przystankiem a tramwajem wynosi jakieś dwa centymetry a różnicy w wysokości nie ma żadnej. Przy drzwiach jest przycisk awaryjny oznaczony również brailem za pomocą którego uruchamiasz mikrofon i głośnik w kabinie motorniczego i można porozmawiać.

  4. Jedno jest pewne : osoby niepełnosprawne są bardziej przyjemne i kontaktowe niż pełno sprawne pod wpływem alkoholu. Z tymi pierwszymi nigdy nie miałem problemów , a ci drudzy oooooooo !!!! wiele kłopotów .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.