Bez dzwonka

Motorniczy przez radio zgłosił, że dzwonek przestał działać. I poprosił, żeby przy najbliższej okazji przejazdu obok zajezdni wóz wymienić na sprawny. Dyspozytor zapytał go tylko czy trąbka działa.Dodam, że mamy dwa sygnały ostrzegawcze. Jeden to dzwonek ale nie taki fizyczny-mechaniczny tylko nutka mp3 która gra ding ding 😉 a drugi dźwięk ostrzegawczy to trąbka napędzana powietrzem 😀 która, jeśli jest w 100% sprawna to potrafi przyprawić o palpitacje serca.

Tak, trąbka jest sprawna – odpwoiedział motorniczy

Ok, VMC (vehicle maintenance crew/company – mechanicy) powiedzieli, że nie wymienią bo wóz jest sprawny – bez emocji odpowiedział dyspozytor

A kto o tym zadecydował?

Noooo, szef vmc – przeciągnął i odpowiedział lekko zmieszany dyspozytor

Chwileczkę – już podniesionym głosem kontynuował motorniczy – to ja odpowiadam za bezpieczeństwo, to ja oceniam czy wóz jest sprawny czy nie i to ja będę pociągnięty do konsekwencji jeśli coś się wydarzy.

Ok, jak uważasz , dojedź do końca i wtedy zjedź, wóz wymienimy – zszokowany dyspozytor odpowiedział

Nie, teraz wysadzam ludzi i zjeżdżam w tej chwili, wóz nie nadaje się do podróżowania z pasażerami – Over

Wóz został wymieniony, żadna ze stron do siebie żalu nie ma. Jedynie co, to można obarczyć winą sprawce tego całego zamieszania, szefa VMC.

 

You May Also Like

About the Author: Sosq

3 Comments

  1. Sygnał w tramwaju rzecz bardzo ważna. Zazdroszczę Ci tej TRĄBKI (KLAKSONU). Dałbym wiele aby taki dodatkowy sygnał mieć u siebie. Ale miałem zdarzenie prowadząc 13N , pieszy na torach, włączam dzwonek i w tej samej sekundzie pech, pali sie bezpiecznik od tegoż dzwonka. Wychamowałem -ale zapamiętałem ten stres do końca życia.

  2. Tomek witaj! zamawiam temat : warunki używania klaksonu w tramwaju. Czy są wytyczne w tym zakresie ? regulują to jakieś wewnętrzne przepisy? , Czy zdarza się że jest używany. np; podczas mgły, śnieżycy itp. Temat używanie sygnałów w obszarze zabudowanym. Zaskoczyłeś mnie tym klaksonem w tramwaju.

  3. Podbijam zaproponowany przez temat Krzycha77. :-). Z chęcią się czegoś nowego dowiem. Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.