Big Brother czuwa

W jednym z wozów została zainstalowana nowa kamera. Przyglądałem się, kilka fotek zrobiłem i się zastanawiałem do czego to ona ma służyć. Czy ma zastąpić te niedawno wymieniane, co są montowane na dole? Bo ta wyjątkowo wysoko zainstalowana została. No i w końcu się dowiedziałem do czego to ma służyć. Jest to tzw „spad detector” spad czyli signal pass at danger) po polsku : przejazd na czerwonym. Kamera owa ma służyć za pomoc i z daleka odczytywać sygnał i prawdopodobnie na pulpicie wyświetlać jaki jest sygnał przed nami. Podobna technologię stosuje się w pociągach chociaż ciut inaczej to działa. Po więcej informacji co do koleji irlandzkiej zapraszam na Maszynista z Dublina .

Wracając do kamery to jest to super udogodnienie ale i też kolejna broń i straszak do walki z motorniczymi . Jak na razie w fazie testów, związki oczywiście się nie zgodziły aby urządzenie było włączone. Jest tylko zawieszone ale całkowicie odłączone od zasilania i nagrywania.
20150227_092640
20150227_102613
20150227_082230
20150227_082133

You May Also Like

About the Author: Sosq

2 Comments

  1. Moje dwa grosze w temacie. Otóż znam tylko jeden przypadek gdy kamera pogrążyła motorniczego za nieprawidłowy przejazd przez skrzyżowanie. I tylko dlatego że spowodował zderzenie z tramwajem poprzedzającym. W znakomitej większości nagranie z kamery uniewinniło motorniczych. Generalnie w czasie zdarzeń drogowych 90% to wina obcych , a tylko 10% wina tramwaju. Jestem zwolennikiem kamer, popieram ten pomysł. Osobiście czuję się bezpieczniej prowadząc tramwaj z kamerką. Ale tak jak piszesz zapis działa w dwie strony , może być winny motorniczy. Jednak ci nie mają uzasadnionej potrzeby łamać przepisów gdyż są w pracy i nigdzie im się nie śpieszy. https://www.youtube.com/watch?v=QG8qShNN6zw .
    po opublikowaniu tego filmiku dyrekcja nasza wydała zakaz używania prywatnych kamer w 105N gdyż wiadomo ten typ nie posiada tych urządzeń. Ale dzięki temu dowodowi motorniczy niewinny. Czy u was w Dublinie można mieć piv kamery ? w wozie . Tego typu zderzeń z tramwajami jak na filmiku jest u nas setki. Są to zdarzenia tak nudne już że ich nawet nie publikuję. Gdy opowiadałem o twoim zderzeniu (stłuczce) i zwolnieniu lekarskim ludzie mi nie wierzyli. Uznawali mnie za czuba. Twierdzili że zmyślam. Pozdrowionka ! z wawki !

  2. Krzycho ma rację. W ogóle okamerowane porządnie powinny być wszystkie skrzyżowania, a ich nagranie publiczne, żeby każdy mógł sobie obejrzeć, KTO odpowiada za wypadki z udziałem komunikacji miejskiej, i KTO powinien ponieść konsekwencje. Niestety w Polsze to masakra, jak się ludzie bezczelnie wykłócają, że to była np. wina motorniczego, który miał zielone, a ten ktoś nawet nie wjeżdżał na późnym pomarańczowym, tylko się śpieszył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.