Częstochowa ruszyła

Po ciężkich próbach i awariach nowa linia w Częstochowie ruszyła.  Prawie żaden z motorniczych nie jechał nowym odcinkiem, u nas jeździmy już miesiąc przed otwarciem po to, żeby każdy mógł zapoznać się z nową trasą. Sygnalizacja świetlna i inne jak podstacje testowane są też w tym okresie. W MPK Częstochowa zabrakło chyba jakiegoś kolejnego pana w pokoju który by wpadł na taki pomysł. A może to wina Urzędu Miasta? W sumie Luas to firma prywatna bez żadnych dofinansowań od miasta która przynosi zyski natomiast częstochowski przewoźnik jest spółką z o.o. (chyba bez żadnej odpowiedzialności) który podlega UM i to ten finansuje całe przedsiębiorstwo.

Impreza na otwarcie  się dobyła. Były występy i inne hałasy. No i był tort.  A dla porównania chciałbym pokazać tort jaki miała koleżanka z pracy na swoje urodziny.

Który lepszy?

Zdjęcie twista zapożyczone z czestochowa.gazeta

 

Tort Częstochowski finansowany z UM którego budżet roczny wynosi kilka mln złotych

Tort motorniczego z Dublina którego budżet roczny to około 38.ooo€

 

 

You May Also Like

About the Author: Sosq

2 Comments

  1. Za to dzisiaj caly dIen kulał serwis na czerwonej linii. Do domu wracałem z trzema przesiadkami.

  2. Każdy pielgrzym powinien kupić bilet na tramwaj, to natychmiast wzrosną zarobki. W dyrekcji oczywiście, motorowym podwyżka nie jest potrzebna pozostają pobożne marzenia. Umiłowani biedni, ale bowiem w raju będzie im wynagrodzone. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.