Korki na mieście

Jak już wspominałem na fejsbuku, natrafiłem wczoraj na bardzo niezdecydowanych kierowców. Właściwie zawsze było to tak,że to ten pierwszy źle się ustawił a wszyscy inni szli w jego ślady.

Po mojej lewej stronie jest jeden pas do jazdy na wprost a tuż przede mną jest pas do skrętu w prawo, który to był zablokowany częściowo.Nie miał bym nic przeciwko, jeśli by wjechali  całkowicie prze moją maskę i blokowali cały pas, bo mają do tego niby prawo.

auta

Białą linią oddzieliłem te dwa pasy i łatwo teraz zauważyć, że auta więcej niż kołem wystawały poza linię. Niestety miejsca było za mało żebym przejechał. Próbowałem podciągnąć ale obawiałem się zarysować tego ładnego niebieskiego Lexusa. A ten kierowca okazała się bardzo sprytny, przebiegły i cwany. Zauważył mnie w lusterku i zanim podjechałem bardzo blisko to otworzył swoje prawe drzwi, żebym nie mógł przypadkiem go minąć i przykleił swoją kamerkę na szybę boczną drzwi, którą wcześniej miał na szybie przedniej.

Cierpliwie czekałem aż wszystko ruszy. Po 5 minutach droga się udrożniła i ja i moich 150 pasażerów mogliśmy jechać dalej. Niestety wygrali kierowcy samochodów, którzy swoją bezmyślnością i lenistwem spowodowali opóźnienie tramwaju. Mnie osobiście to lata, bo jestem w pracy i jeśli za późno skończę zmianę to będę miał zapłacone nadgodziny.

Wszystko dobrze się skończyło, rannych brak, żadnych zadrapań, czas minął sympatycznie.

You May Also Like

About the Author: Sosq

1 Comment

  1. Miejsce podobne jak u nas na Środkowej. linia 23, lub Plac Zbawiciela. teraz kamerki są w tramwaju i na ulicach więc nie można przebijać kół kierowcom. Kiedyś chętnie to praktykowałem , można też gwoździem zarysować lakier. Może się nauczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.