Leniwiec

Ostatnim czasy jestem bardzo leniwy. Jakaś panie przechodziła przez tory, kocyk dla dziecka jej spadł z wózka. A ja, smyk jeden, zamiast się zatrzymać, pomachać do niej, żeby sobie zabrała, to przejechałem po nim. Sądziłem, że został na miejscu ale on niestety zaczepił się gdzieś na kołach i dopiero na pierwszym krzyżaku na St.Stephens Green go zgubiłem. Trochę się zląkłem, bo wózek dość podskoczył ale przejechałem i nie wykoleiłem. Cud. Nadjeżdżał drugi tram i oczywiście, żeby siebie zabezpieczyć, przez radio powiedziałem, żeby uważał bo ktoś jakąś szmatę rzucił. I on tez przejechał. Następnym razem wjeżdżając na ten przystanek szmaty już nie było 😉

Druga podobna sytuacja zdarzyła się w okolicy Kingswood. Ale tutaj mogę już być usprawiedliwiony. Późny wieczór, krzaki dookoła, lekki spadek terenu, prędkość 50km/h i rośnie 😉 . W ostatnim momencie zobaczyły duży kawałek deski. Hamować?! Eee, chyba przejdę. No i pojechałem ale hopka była i się trochę spociłem. Oby nic więcej nie stało na mojej drodze, bo naprawdę nie chce mi się wychodzić z kabiny i usuwać niestandardowe elementy otoczenia.

You May Also Like

About the Author: Sosq

3 Comments

  1. Oooo, a ja myslalem, ze wozki maja cos w rodzaju plugow do rozbijania tego typu przeszkod.
    No moze nie rozbijania a spychania na bok…

  2. Przemek, o ile mi wiadomo to takie większe obiekty są zgarniane, ale taka deseczka to może mieć 2cm wysokości tylko. A zgarniacze jednak nad główką szyny muszą trochę siedzieć.
    Ale tramwaje to jednak muszą być dość lekkie że nawet taki kocyk można wyczuć, zaskoczony jestem szczerze mówiąc. Ile te citadisy ważą, tak na moje oko to by chyba wychodziło ok. 15 ton? Żeby taką EU07 wykoleić to by trzeba było chyba tory rozkręcać.

  3. Tram jest około 20cm nad szyną więc wszystko niższe dostanie się pod koła. A szmata bardzo łatwo się wkręci. Zgarniacze są w nowszych, właśnie na zielonej linii ale jak widać nie pomogło na kocyk 😉 A co do wagi to chyba więcej niż 15ton, może dwa razy tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.