Nie olewam

Dawno tu nic nie pisałem. Przepraszam.

Jakoś tak szybciej na Facebooka wrzucić szybko zdjęcie, komentarz lub jakiś opis. Gorąco zapraszam do zaglądania na FB profil Tramwajowy.pl. Ale nikogo nie mogę zmuszać do zakładania konta więc obiecuję poprawę i postaram się poprawić i pisać więcej.

Jest kilka nowinek. Miedzy innymi czterech nowych kolegów zakończyło szkolenie. I jest przełom. Po raz pierwszy od kilku lat zatrudnili obcokrajowca z Portugalii. Chłopak sześć lat na półwyspie Iberyjskim powoził tramwajami. Od poniedziałku wszyscy czterej już są na grafiku. Mam nadzieję, że żaden się nie wykruszy.

Święta przebiegły spokojnie. Po pięciodniowej przerwie urlopowej w drugi dzień świąt wróciłem do pracy. Sylwestra i Nowy Rok też spędziłem w pracy ale i na imprezkę w domu też się załapałem 😉 Teraz powrót do do rzeczywistości i planowanie wakacji.

W listopadzie miał miejsce niewielki pożar tramwaju o którym nie pamiętam czy pisałem na blogu ale na FB na pewno. Zdjęcie raportu można zobaczyć w galerii obok. Również zdjęcie raportu ze współpracy Gardy i Luasa też znajduje się w galerii na flickr.

Pogoda w Irlandii bardzo podobna do Polskiej. Ciepło, czasem słonecznie. Na dworze do 12 stopni. Za to wiatry mamy potężne. Taki huraganik co przeszedł przez Europę to my mamy co dzień ostatnio ;).

Na czerwonej linii we wszystkich wozach zaczęto wymieniać fotele w kabinie motorniczego. Dość wygodne, filmik na kanale Youtube  (MrTramwajowy). Niestety nie pozbawione wad. Jedną z najgorszych i niebezpiecznych jest wykonanie rączek. Wszystkie są stalowe i bardzo ostro zakończone. Jako jeden z pierwszych zgłosiłem sprawę, lekko pociąłem nadgarstek. Właściwie zaczerwienił się od wielokrotnego pocierania. Niestety nic nie zostało poprawione w tej kwestii. Pożyjemy zobaczymy.

 

You May Also Like

About the Author: Sosq

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.