Odpowiedź na komentarz

W związku z zapytaniem Krzycha z krzycholandii odpowiem po krótce.

Urlop na żądanie zasadniczo nie istnieje. Zawsze można wziąć tzw „sick” czyli chorobowe, płatne dopiero po trzecim dniu zwolnienia. Rachunek ekonomiczny  jest prosty. Nie przychodzisz do pracy, nie masz zapłacone za ten dzień i odpowiednia kwota odjęta z bonusa na koniec roku, który wynosi 6% rocznej pensji.

Właśnie miałem wątpliwą przyjemność przebywania w szpitalu z dzieckiem. Zamiast na 7 rano stawić się w pracy to o 5 rano byłem na izbie przyjęć, z synem który miał 40,3 st Celsjusza. No i zostaliśmy do piątku rano. Zaraz zadzwoniłem do pracy do dyspozytora, że niestety ale nie dam rady. Później dzwoniłem do swojego team leadera. Ale do czego zmierzam. Ano do tego, że mamy też taki urlop na chorobę dziecka. Można wziąć chyba 2 tygodnie wolnego. Z tego co pamiętam to jest to 100% płatne i bez strat w bonusie na koniec roku. A jak jest na pewno, tego dowiem się już za kilka dni 😉

Godziny nadliczbowe można odebrać jako inny dzień wolny, co czasem bardziej się opłaca niż mamona 😀

Dwa weekendy temu miałem wizytę dwóch kolegów 😉 na trzy dni. Trochę nie ładnie się zachowałem, bo w ostatnią noc ich wizyty poszedłem do pracy na 21.00. Brakło mi dni urlopu, żeby sprawę załatwić legalnie i oficjalnie. Ale chyba jakoś to przełknęli 😉 I znów, chciałem tutaj powiedzieć, że biorąc wolne tylko na tę noc, bym był stratny około 400-500€ na koniec roku. Więc 😉 rachunek ekonomiczny był prosty. Będę miał za to na bilety, żeby do nich do PL przylecieć. Obiecuję się poprawić następnym razem.

You May Also Like

About the Author: Sosq

7 Comments

  1. Gdyby tak było w Wawce jak u Ciebie to by moje kumple oszaleli z radości. Już obecnie w grudniu dyspozytorka prosi mnie abym jeździł dłuższym wozem, bo młodzież przebywa na obowiązkowym chorobowym. Ja stary dziad wciąż jestem wykorzystywany jak niewolnik. Tyram Tomuś … tyram … za listopad osiągnąłem pensyjkę ponad 6 tysi. Co stanowi pewnie 30% twojej zapłaty. Ale ciągnę tym 13N do Muuumiiii europejskiej. Pozdro !

  2. Ile płacisz czynszu?? Bo ja 900€ (czyli jakies 3600zl) pewnie jakieś 7 razy więcej niż Ty 😉 więc twój zarobek 6tyś PLN jest SUPER

  3. …czynsz z innymi dopłatami to jakieś 450zł w porywach 500 zł. w sumie wszelkie media tel +inter+energia nie przekroczy tysiąca. ale dość dużo wydaję na alkohol. W domu mnie okradają to też trzeba zaznaczyć. Pies dużo kiełbasy zjada, a i boczkiem nie pogardzi. W sumie żyję bardzo skromnie bo nawet rybom w akwarium trzeba kupować jedzenie. Na wsi na działce mam kota, psa i kurczaki też im trzeba jedzenie zawozić. Samochód pali 7 litrów na 100km a benzyna droga w PL. Oj bieda ci umnie Tomuś bieda ! A pasażerowie coraz mniej biletów kupują bo są automaty. Dużo mi pomagają ludzie pod kościołem czasami chodzę na żebry jak mam wolne grafikowo. Gdybym miał tyle euro co ty płacisz za czynsz to bym się na śmierć zapił.

  4. To jak sprzedasz butelki i puszki po piciu 😀 to będziesz milionerem :D:D:D:D
    ja biletów nie sprzedaje 😉 , nie zostałem przeszkolony do tego HAAHHAHAHA

  5. Jedyną pociechę mam w swoich nieślubnych synach. Mam siedem nieślubnych bachorów. Wykształciłem ich na księży i policjantów, jeden jest nawet sędzią. Dzielą się teraz dzieci z ojcem groszem w pocie czoła ukradzionym bogatym politykom. Ja sam marzę o stanowisku w rządzie takim jak np.: DONALDINIO. Mowa o rządzie puszek po piwie.

  6. Tomciu a mówiłeś, że nic już o Naszych odwiedzinach nie napiszesz a tu jednak kilka słów o POLSKICH ORŁACH się znalazło. Dzięki za to:) Wszystko ok – zapraszam do PL na PĘPKOWE :)))))

  7. A no widzisz Krzychu 😉 zawsze jakiś ślad po Polskich Orłach zostaje 😀 hehehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.