Po przerwie

Wakacje się udały. Krótka przerwa od deszczu się przydała. Akumulatory naładowane. Po przyjeździe czekała nas przymusowa przeprowadzka. Grzecznie nas poprosili o wyprowadzenie się z mieszkania ponieważ będą robić jakieś poważne remonty itd itd. Ci co mieszkają w Irlandii wiedzą jak to jest 😉 z tymi ich pracami, remontami i poprawkami. No ale już na nowym miejscu. Oby jak najdłużej.

Tym razem nic o pracy, bo ile to można.

  

You May Also Like

About the Author: Sosq

4 Comments

  1. To czy można się dowiedzieć ile kosztuje jeden metr mieszkania w Dablinie. ????Mam na myśli mieszkanie normalne w bloku poza centrum o wielkości 50 -60 metrów. Wyjaśniam, że nie jestem zainteresowany kupnem , pytam z ciekawości. Uważam iż to własny dach nad głową jest najważniejszy, wspominam czasy kiedy i ja nie miałem własnego M. I jeszcze poprośiłbym o temat właśnie wynajmu, czy mając własne mieszkanko płaci się mniejszy czynsz? Ja w wawie za swoje 60m, płacę prawie 500zł/mc. +energia+media razem okoł o 800zł można zamknąć te koszty. Nigdy nie zarobiłem netto więcej niż 1000 €/mc.

  2. Ile metrów to nie wiem, zasadniczo tutaj kupuje się na sypialnie. Bloków nie ma dużo, właściwie to jest ich bardzo mało. Panuje tutaj zabudowa niska z jednym wyższym budynkiem w centrum. Dom lub mieszkanie w bloku kosztuje od 150.000€ w górę, plus opłaty za prawnika i takie tam. Jak już kupisz to nie ma żadnego czynszu. Tylko opłata roczna w blokach plus reszta typu śmieci, prąd itd. Żeby dostać kredy trzeba mieć co najmniej 10% wkładu. Banki mało chętne są w udzielaniu kredytów. Połowa ludzi tutaj wynajmuje, mam na myśli rdzennych mieszkańców 😉 Zasadniczo spłacam komuś kredyt. Chociaż też nie do końca bo to mieszkanie 5 lat temu kosztowało 300.000€ a dziś 150.000 więc gość i tak nieźle do tego dokłada.

  3. Na południu Dublina mieszkanie 80-90 m kw można kupić za 170-180 tys euro. Dwa-trzy lata temu to samo mieszkanie kosztowało około 300 tys. Wg prognoz, średnia cena mieszkania w Dublinie ma spaść jeszcze około 10% przez najbliższe półtora roku, ale wiadomo gdzie można sobie takie prognozy wetknąć.

    Jeżeli chcesz się bawić w remonty, można kupić osiem sypialni za 90,000€ w samiutkim centrum (na północ od Liffey). Tylko że tam to trzeba drugie tyle włożyć w remont, zanim się w ogóle wprowadzisz.

    Na chwilę obecną banki odrzucają średnio 90% wszystkich aplikacji o kredyty mieszkaniowe.

    3 lata temu och*jeli w jedną stronę i dawali wszystkim jak opętani, a teraz z kolei przeginają z ostrożnością aż do przesady.

  4. Dzięki za info w sprawie mieszkań. Widzę że i tam jest strasznie drogo. Na szczęście mnie już tylko pomnika na cmentarzu brakuje, ale go nie buduje, bo droższy od metra mieszkania w apartamentowcu. Życie robotnika stało się tak samo proste jak czarnego niewolnika w Ameryce. Zbierał bawełnę, a w zamian jego pan zapewniał, wyżywienie, ubranie, dach nad głową, a nawet pomoc medyczną. Niewolnik nie musiał zarabiać pieniędzy, a nam współczesnym przypisano ten obowiązek. Dawniej pan dbał o swego niewolnika, bo zapłacił za niego, obecnie nie musi. Niewolnik sam się zgłosi do pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.