Szóste Europejskie Mistrzostwa Motorniczych na Teneryfie

4 czerwca odbyły się zawody motorniczych na Teneryfie. W zawodach wzięły udział drużyny z dwudziestu trzech miast z całej europy. Niestety zabrakło przedstawicieli z Polski. Po raz pierwszy wystąpiła ekipa z Dublina. Jak na pierwszy raz to muszę przyznać, że kolega i koleżanka wypadli całkiem nieźle, bo zajęli dziesiąte miejsce.
tene2
Tak się stało przez przypadek, że w tym samym czasie wybrałem się na wakacje w to samo miejsce gdzie odbywały się mistrzostwa.tene1

Zabawa była przednia. Było pięć konkurencji.  Pierwsza to dojazd do przeszkody przodem. Następna konkurencja to przejazd obok „człowieka” z tektury, którego trzeba było sobie samemu ustawić. Później przejazd z powrotem i ustawienie tył wozu w odpowiednim miejscu. Później podjazd drzwiami do miarki (czyli też zatrzymanie się w odpowiednim miejscu) i na sam koniec najciekawsze  gra w kręgle. Należało się rozpędzić, później hamowanie awaryjne i wóz miał za zadanie uderzyć w kule, która dalej miała się toczyć uderzając w stojące słupki. Świetnie to wyglądało na żywo.

tene3
Kilka filmików dostanych na moim kanale, zdjęcia również można przejżec w galerii.

Całość zawodów można obejrzeć poniżej:

You May Also Like

About the Author: Sosq

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.