Trochę spraw technicznych

Padło pytanie, czym nagrywam filmiki. No oczywiście jak wiadomo telefonów używać podczas jazdy nie można. No i ciężko by było szczerze mówiąc bo potrzebuje zasadniczo dwóch rąk do obsługi tramwaju. No ale do rzeczy. Jako, że popadłem w manie kupowania na ebay, przejrzałem wiele ofert rożnych i wynalazłem takie coś: Mini DV80 . Rozmiarem mnie powaliła. Naprawdę malutka, sprytna kamerka, dostępna dla każdego. Koszt tego urządzenia to około 9€. Bateria pozwala na nagrywanie do 2h, obsługuje karty pamięci do 8GB. Jedyny minus tego sprzętu to wielkość plików. 10min filmu to już 1GB zapisany na naszej karcie. Ale z tym problemem poradziłem sobie w następujący sposób. Nagrywam „odcinki” co około 10-15min, na „pętli” przekładam kartę do telefonu i usuwam pliki na których nic się nie działo. Bo każe nagranie to jeden plik. No dobrze. Kamera może działać około 2h ale przecież zmiana trwa nawet do 9h i co wtedy. Wiem, że w tramwaju dużo jest prądu ale ciężko jest o gniazdko USB. I znów z pomącą przyszedł mi lud Chiński, który na ebay wystawia wspaniałe ładowarki słoneczne z wieloma końcówkami. Podłącza się urządzenie, wystawia na działanie promieni słonecznych i już mamy mini elektrownie gdziekolwiek jesteśmy 😀

You May Also Like

About the Author: Sosq

5 Comments

 1. Czyli mamy dla wykluczające się ograniczenia?
  2h > 120min > 12GB
  8GB > 80min > 1,2h

  A może da się tam gdzieś poustawiać jakoś nagrywania? I w ogóle jakie to ma parametry nagrywanego obrazu?

  @zasilania
  W tramwaju nie masz żadnego dostępnego źródła zasilania?
  Sprzed palu lat, pamiętam iż u nas jeden motorowy woził ze sobą taki mini LCD telewizor (7-9″). A że w 105Na nie ma w ogóle kontaktów. To się podpinał w tyczkę molexową radio telefonu.

 2. Kompletnie zadnego menu, tylko dwa przuciski wlacz/wylacz i power. Po podlaczeniu do komputera dziala jako kamerka intrernetowa. A nagrywa w rozdzielczosci 30 fps dla 720×480 i 320×240

 3. Podoba mi się ładowarka na światło słoneczne. Można ładować wszystko na USB? Przydałoby mi się na wyjazdach… da się to kupić w Polsze za rozsądną cenę?

 4. @Sosq
  Czyli tworzy dla pliki wideo o różnych rozdzielczościach?
  A wracając do zasilania, nie masz w tramwaju zwykłego gniazdka? Bo są „przejściówki” gniazdko2usb. Ja taką dostałem od HTC by móc ładować telefon z gniazdka.

  @lavinka
  Na allegro widziałem, ale na pewno będą na ebay, a jak dobrze poszukasz to z free shiping.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.