No więc na specjalne życzenie 😉 czytelników porównanie poślizgów. Jak wiecie Irlandia jest nazywana „Zieloną Wyspą”. Opady liści są bardzo małe.Trawa jest koszona co miesiąc przez cały rok. Jeżdżę już ponad półtora roku i tylko dwa razy zostałem zaskoczony poślizgiem. Hamulce szynowe są naprawdę silne, dociskają do szyny aż w uszach dudni. Piach, który sypię się automatycznie gdy koła są w poślizgu obojętnie czy ruszam czy hamuje, jest gruboziarnisty. Nie jest to zwykły piasek z piaskownicy tylko drobny żwirek.
Przy prędkości 70km/h wychodziłem zza łuku zauważyłem kosiarzy trawy. Zacząłem hamować i wtedy zostałem zaskoczony przez poślizg. Dałem z powrotem na jazdę, przytrzymałem przycisk z piachem i zacząłem znów hamować. Koniec poślizgu.
Kosili trawę, zaczął padać deszcze. Zasadniczo 105ką bym nie ruszył w Polsce. Tu, znów nacisnąłem piach jazda na max i nie wiedziałem, że jest ślisko.
Przycisk od piachu jest bardzo użyteczny. Komputer sam dozuje żwirek pod koła ale czasem a właściwie zawsze jest go za mało jak dla mnie 😉
Autor: Tramwajowy
-
5:56 -> 14:48
-
6:19 -> 14:44
To już czwartek. W sprawie wypadku wiele teorii. Tachograf tramwaju zarejestrował, że wóz się zatrzymał na dwie minuty po czym ruszył i ……uderzył. Bus z cała pewnością stwierdziły, że mieli zielone. Gazety donoszą, że zaginęło CCTV z tramwaju które rejestruje co dzieje się z przodu. Dziwne, bo pierwsze o tym słyszę, żebyśmy mieli takie kamery na przodzie.Ale to był tylko The Sun, coś jak polski Fakt 😉
-
7:49 -> 16:24
A na lini zielonej to właśnie dziś wyjechały dwa pierwsze Citadisy 402. Nie było żadnych fanfar, przecinania wstęgi a tym bardziej księdza z pokropieniem 😉 Tibor (węgier) wsiadł ze swoim TL (Team Leader) i ruszyli w trasę. Później dołączył w następnym wozie jeden z dyspozytorów który tez został już przeszkolony. I tak sobie jeździli 😉 Nie było żadnej awarii, żadnych innych niespodzianek. Ciekawe tylko czy się ludzie zorientowali, że jada troszkę innym wozem 😉
-
11:29 -> 19:32
Jak ja się cieszyłem, że niedzielę spędziłem na lini zielonej. Dziś na Croke Park odbył się finał finałów finałów itd. 😉 futbolu galicyjskiego. Podobno najszybszy drużynowy sport w którym uczestniczy piłka. Przyjechali kibice obu drużyn z drugiego końca wyspy czyli z Cork i z Kerry. Na stadionie było ponad 80.000 ludzi. I większość z nich podróżowała na lini czerwonej. Już dnia poprzedniego były tłumy na mieście.
A na zielonej w poniedziałek maja ruszyć nowe tramwaje. Maja wyjechać dwie nówki sztuki. Na zdjęciu to ten po lewej.