Autor: Tramwajowy

  • Mniej słów, mniej głupstw

    Dawno żadnego video nie było, więc proszę bardzo.  Deszczowa pora, ruszam z Jervis, na O’Connell jak zwykle trochę ludzi przebiega, później Abbey Street. Tuż przed wiaduktem „darta” znów dwójka w pośpiechu i na koniec Busaras.

  • Odpowiedź

    Mało chętnych brało udział w zabawie. Trudno, nagroda główna przypada do Krzycha. Betonowy odlew mojej ręki, żebyś mógł ją uściskać wyślę kurierem na twój koszt 😉

    A co do obrazków to zasadniczo wszystkie oprócz jednego są normalne. Nie jeść, nie palić, nie wolno psów z wyjątkiem psów przewodników, brak rowerów, do teczki wrócimy za chwilę,gość ze słuchawkami to zakaz słuchania głośno muzyki (też dziwne), no i monitoring działa na pokładzie tramwaju.

    Teczka przekreślona moi mili to znak informujący „uwaga na kieszonkowców”  Mnie bardziej kojarzy się to z „nie wnosić bomb na pokład” lub „tramwaj nie dla biznesmenów”. Muszę wymyślić jakieś nowe logo i podsunąć im pomysł.

    A co do stosowania się towarzystwa do powyższych znaków to też inna historia. Dopóki krew się nie leje po drzwiach od mojej kabiny, raczej rzadko reaguję 😉

  • Zapobiegamy uszkodzeniom opon

    Zapobiegamy uszkodzeniom opon

    Zajmijmy się głównie uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi w wyniku użytkowania opony. Prawie co druga awaria ogumienia następuje na skutek zbyt niskiego ciśnienia w kole. Taka sytuacja może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku. Podstawowy warunek to eksploatacja ogumienia zgodna z warunkami określonymi przez producenta pojazdu, w szczególności ciśnieniem dopasowanym do obciążenia pojazdu i warunków na drodze. Ciśnienie należy mierzyć przynajmniej raz na dwa tygodnie i przed każdym wyjazdem w daleką trasę. Ważne jest regularnie sprawdzanie stanu ogumienia i usuwanie inwazyjnych elementów. Kamyki, gwoździe, odłamki blach i inne ostre przedmioty jakie wbiły się w bieżnik albo znalazły się w jego rowkach w efekcie doprowadzą do uszkodzenia opony jeżeli nie zareagujemy na czas. Do ich usuwania nie należy używać ostrych przedmiotów, takich jak nóż czy śrubokręt, ponieważ mogą one dodatkowo uszkodzić gumę. Jazda z metalowymi przedmiotami w oponie jest dodatkowo bardzo niebezpieczna. W czasie mocnego hamowania elementy te mogą zaczepić się o wgłębienie nawierzchni i na chwilę zablokować koło mimo systemu ABS. Trwałość ogumienia zależy w dużym stopniu od sposobu prowadzenia pojazdu. Niestety na stan nawierzchni dróg wpływu nie mamy, to możemy omijać uszkodzone miejsca i nierówności, względnie ograniczać prędkość przy takich przejazdach. W trakcie parkowania powinniśmy się starać nie najeżdżać kołem na krawężnik, by nie doprowadzić do przecięcia opony. Jeżeli już musimy to zrobić starajmy się wjeżdżać na krawężnik czołową częścią koła a nie bokiem. Pamiętajmy również o okresowej wymianie opon i o tym że opony zarówno te letnie jak i te zimowe, nie sprawdzają się w każdych warunkach i nie można ich używać przez cały rok.

  • Może by tak jakaś pochwała

    Siedziałem sobie spokojnie w kabinie dziś rano na Sagart,  nawiew w kabinie włączony, gram w PES na PSP, 4 minuty do odjazdu. Do drzwi puka mi miła panienka (chyba z polski) i mówi, że maszyna 50€ jej nie akceptuje. A bilet za 2,30€ chciała kupić. Na szczęście maszyny są odporne na… 😉 i myślą za ludzi. Reszta wydawana jest tylko w monetach więc by miała pełną kieszeń dwójek i innych….Poinformowałem ją o tym fakcie i otworzyłem portfel. Dałem jej drobne na bilet, nie chciała wziąć  na początku ale byłem stanowczy. Kupiła bilet i pojechaliśmy razem. Teraz jej kolej na przekazanie dobrej karmy…….

    A ja czekam na „pracownika miesiąca”….hahahahahahah