Jak się żyje w Irlandii? sami poczytajcie. Ale tak w skrócie: Oboje nie pracują, mają 6 dzieci i od państwa dostają 3800euro i jest to dla nich za mało. Mają dwa samochody, jeden 7letni drugi 2letni i w tym roku musieli zrezygnować z wakacji. A ja jak głupi wstaje rano albo wracam późno w nocy i pracuję. Chyba trzeba gromadkę zrobić i ssać socjal.

Tramwajowy.pl
-
6:35 -> 14:32
-
6:35 -> 14:32
Lump (pasażer) rozmawia przez telefon:
……
-No i walnąłem ją kilka razy w twarz….
-Należało jej się……
…….
wysiadł i dalej gadał.Przystanek. Wysiada babcia, patrzy się na mnie i wyraźnie pyta czy może przejść przez tory. Wyraźnie i stanowczo pokiwałem głowa, że nie może i ruszyłem. Ale ona tylko machnęła ręką i tak przeszła.
Ot tak na złość chyba. -
13:05 -> 21:34
Dwanaście godzin przerwy między zakończeniem a rozpoczęciem pracy to stanowczo za mało. Pierwsza część dnia była bardzo męcząca. Ach jak ja bym chciał tych ludzi rozjechać. Czasem tak szybciej przejeżdżam przez skrzyżowanie a za plecami słyszę tylko syknięcia ze strachu pasażerów. Dla nich mega adrenalina a dla mnie już tylko codzienność. Ale jak któryś z pieszych zatrzyma się na ułamek sekundy to wtedy będzie Emergency Call i dostane kilka dni wolnego 😀
Chociaż przypływ adrenaliny mozna mieć w inny sposób. Muszę namówić kila osób/znaleźć sponsora i skoczyć.
http://www.skydiveireland.ie/ -> to jest plan na przyszły rok -
17:00 -> 25:03
Cały dzień git. Ale Gdy w niedziele wieczór kończymy o 23:30 to wszyscy wielce zdziwieni. Ostatni tramwaj rusza o 23:30 z obu końców. Dojeżdżają do ostatniego i później już bez ludzi do zajezdni. W tygodniu ostatni tram jest o 0:30 no i ludziska są przyzwyczajeni. A najlepiej to by chcieli żeby tramwaje jeździły 24h i były co minute na przystanku. I tak jechałem już ostatni bez ludzi z końcowego i na pierwszych trzech przystankach w mieście naliczyłem około 50 osób które chciały jechać. Co niektórzy pokazywali mi zegarek. Ale co ja mogę zrobić. Nic tylko jechać dalej i pomachać im. Nawet dyspozytor zrobił ogłoszenie na przystankach i powiedział zbłąkanym owieczkom żeby nie czekali. Ciekawe ile z nich posłuchało. No cóż pierwszy rano będzie już o 5:30 więc tylko kilka godzin czekania 😉